Батьківський всеобуч

Десять «Золотих правил» виховання щасливих дітей.

 1. Стимулюйте інтелект дитини.

Створивши сприятливе середовище, можна підвищити розумовий розвиток дитини, тому – не гайте часу. В ранньому дитинстві мозок краще сприймає все нове, накопичує знання. Пізніше засвоїте все набагато важче.

 1. Формуйте самоповагу.

Висока самооцінка додає сміливості братися за нове, ризикувати, і навіть зазнавши невдачі, все-таки перемагати. Необхідно розвивати в дитині такі здібності, прищеплювати такі навички, котрі б вирізняли її з-поміж інших, викликали б повагу ровесників і дорослих. Діти мають знати, що успіх майбутній добробут залежить від них самих.

 1. Навчіть дитину спілкуватися.

Є шість умов за яких у дитини виробляються корисні навички:

 • щира любов до батьків дає відчуття захищеності;
 • приязне ставлення до оточуючих, не лише до близьких і рідних;
 • зовнішня привабливість: одяг, манери;
 • можливість спостерігати правильне соціальне спілкування: поведінка батьків, учителів, ровесників;
 • висока самооцінка, а звідси – впевненість у собі;
 • мати хоча б середній запас слів, вміння підтримувати розмову.
 1. Пильнуйте щоб дитина не стала «телеманом»

Перегляд телепередач через міру гальмує у дітей розвиток лівої півкулі головного мозку. А нею визначається розвиток мови. Телепередачам слід протиставляти заняття спортом, музикою, читанням, корисною домашньою роботою.

 1.  Виховуйте відповідальність і порядність.

Не лише повсякчасно пояснюйте, що таке добре, а що – погано, а й закріплюйте гарні навички, карайте за негідні вчинки, тільки не різкою. За приклад дитині має слугувати гідна поведінка батьків, а пізніше – ровесників.

 1. Навчіть дитину шанувати сімю.

Найкращий спосіб виявити батьківську любов – кохати матір своїх дітей. Жінка, зігріта чоловічою любов’ю і повагою, добре ставиться до сім’ї. Усе це краще за будь-яку лекцію дасть зрозуміти дитині, що сімейне життя – це насамперед, рівноправ’я у стосунках, відповідальність перед коханою людиною, бажання зробити для неї добро, виявляти ніжність та взаємну повагу.

 1. Живіть у хорошому оточенні.

Друзі, яких виберуть собі ваші діти, впливатимуть на їхні орієнтири і поведінку.

 1. Будьте вимогливими.

Не будьте тиранами. Запам’ятайте, що відповідальними, розумними і слухняними діти стають не відразу. На це треба витратити роки.

 1. Привчайте дитину до праці.

Подбайте, щоб діти без примусу набули трудових навичок, допоможіть заповнити їхнє життя цікавими і корисними справами, що вимагають певних зусиль на шляху до успіху. Але все це має бути цікавою, захоплюючою грою, а не важкою необхідністю.

10. Не робіть за дітей, те що вони можуть зробити самі.

        Нехай все перепробують, вчаться на власних помилках.