Назва іграшки: "Музичні ігашки"

    Автори: Галиця Людмила Михайлівна, виховель Сергіївського ЗДО    

                  Грицюк Павліна Василівна, вихователь Сергіївського ЗДО;

                  Крижановська Олеся Володимирівна, вихователь Сергіївського ЗДО;

                  Фелепюк Адріана Валеріївна, вихователь Сергіївськог ЗДО.

     Опис авторських музчних ірашок

   Гра на дитячих музичних інструментах – найулюбленіший для дітей вид музичної діяльності. Вона підвищує інтерес дошкільнят до музичних занять, розвиває природні музичні здібності, проявляє індивідуальні риси кожного виконавця. Така гра залучає дітей до спільного елементарного музикування.

     Музичні іграшки відкривають широкі можливості для всебічного розвитку, збуджують творчу думку дитини, допомагають зрозуміти, звідки беруться звуки. Метою інструментальної гри є імпровізаційне розважальне звуконаслідування.

    Музичні дидактичні вправи, творчі завдання, інструментальні ігри в їх імпровізаційному вигляді є органічною частиною дитячої музичної культури.          

    Музичні іграшки виготовили для дітей перед шкільного віку. Отже, музичні інструменти для дошкільнят є символом музики.

 

Маракаси

    Чудові маракаси отримали насипавши сипучі речовини в пластикові та металеві баночки від напитків розміром 10–15 см та помістивши в металеву збивачку бочечку від кіндерсюрпризу з додатковими в середині бусинками. Різноманітні маракаси зручно використовувати в ритмічній роботі з дошкільниками.

            

Тріскачки

а) Ложка-тріскачкау великій дерев’яній ложці довжиною 35 см просвердлили дірочки й протягнули крізь них нитки розміром від 10–15 см, на яких нанизали ґудзики, тріскотливий звук утворюється при струшуванні;

б) Дерев’яна кругла паличка довжиною 30–40 см, діаметром 2 см, у якій на різній висоті просвердлили дірочки й протягнули крізь них шнурочки, на яких нанизали дерев’яні палички розміром 5 см, при струшуванні вони торохкотять;

в) На дріт розміром 25 см нанизали металеві раніше просвердлені кришечки, повертаючи паличку, бляшанки переміщуються і віддають своєрідний звук;

г) Дерев’яні пластини розміром 10 і 20 см, нанизали почергово на відстані бусинки на шнурочок, при струшуванні віддають особливе неперевершене звучання.

Румба

а) Звичайна румба на паличку довжиною 30 см прикріпили металеві кришечки з-під напоїв, щоб при струшуванні вони подзенькували;

б) Румба-рогаткана металеву рогатку з пластмасовою ручкою розміром 25 см нанизали пластмасові кільця діаметром 3 см. Румба-рогатка віддасть інше звучання, якщо замість кілець нанизати велику пластмасову бочечку в середині якої дрібні пластмасові кульки і ритмічно вдаряти в долоньку іншої руки.

            

Барабани

    Відерця від морозива естетично оздобили, прив’язали шнурочки. Паличками слугують кольорові товсті олівці діаметром 1 см довжиною 16 см. На кінець олівця прикріпили пластмасові різнокольорові м’ячики.Такі барабани використовуємо для озвучування сценок, казок, пісень.

Арфа

    На дитячу вішалку для одягу (рушників) підвісили на однаковій відстані металеві ключі. Грати на такій арфі можна проводячи по ній пальцями або паличкою.

Музичні гвіздочки

    У дерев’яну дощечку розміром 20х40 см забили півколом на відстані 2 см один від одного гвіздки з великими голівками. Своєрідний деренчливий звук утворюватиметься, коли проводити металевою паличкою по їхніх ніжках або постукати по голівках.

                

Брязкальця

а) Бубонцідо країв пластмасового кільця діаметром 15 см, на відстані 3 см прикріплені бочечки від кіндерсюрпризу, що наповнені пластмасовими кульками;

б) Танцювальні дзвіночкипо діаметру пластмасового кільця відстанню 13 см протягнута тоненька дротинка, на яку прикріплені дзвіночки.

 

                

Музичні металеві трубочки та деревяні пластини

    На дерев’яній підставці закріпили літерою «П» дерев’яну заокруглену перекладену з просвердленими дірочками й підвісили крізь них на коротких мотузочках металеві трубочки. Нижче протягнули тоненький дротик, на який нанизали дерев’яні пластини, звучання кожної підвіски різне. Використовуємо цей інструмент для ритмічної звуконаслідувальної гри.

Музичний трикутник

   В мідні трубочки протягли мотузку, зв’язуючи їх утворили трикутник, який вільно підвішуємо і вдаряємо по ньому металевою паличкою.

Музичні «дзвіниці»

   До дерев’яної палички (завдовжки 30 см) прикріпили на коротких мотузочках мідні трубочки різного розміру (від 30 см до 10 см). Вдаряючи по них металевою паличкою, діти визначають висоту звучання кожної підвіски.